czwartek, 18 kwietnia 2024

Logowanie

Użytkownik niezalogowany może uzyskać dostęp wyłącznie do publicznej części portalu. Po zalogowaniu uzyskuje dostęp do zasobów i usług zależnie od przynależności konta do określonej roli.

Logowanie:

1. Kliknij link Zaloguj w górnej lewej części strony (nad logiem portalu).
  2. Na stronie logowania wpisz swoje dane dostępowe w polach: Nazwa użytkownika oraz hasło.
  3. Kliknij przycisk Login.

Po poprawnym zalogowaniu, w miejscu linku Zaloguj, wyświetlony zostanie link Wyloguj, obok niego wyświetlana jest nazwa użytkownika portalu.

Zobacz animację.

Zmiana hasła

Zmiana hasła:

1. Kliknij nazwę użytkownika (nazwa widoczna jest dopiero po zalogowaniu). Wyświetlona zostanie strona profilu użytkownika.
  2. Kliknij przycisk Edytuj.

Możesz w tym miejscu zmienić część danych, jedną z ważniejszych informacji jest poprawny adres email. Jeśli zawiera on błąd popraw go.

W edycji profilu można określić jakie dane widzieć będą inni użytkownicy portalu.

1. Aby zmienić hasło, kliknij przycisk Zmień hasło.
  2. W sekcji Zmień hasło, w polu Aktualne hasło wpisz hasło jakie używasz obecnie do logowania konta.
  3. W polach Nowe hasło oraz Potwierdzenie wpisz hasło z jakiego chcesz od tej chwili korzystać.
  4. Kliknij przycisk Zmień hasło.

Zwróć uwagę na komunikat związany z powodzeniem lub niepowodzeniem zmiany hasła. Jeśli otrzymasz komunikat potwierdzający zmianę, podczas kolejnego logowania użyj nowego hasła.

Korzystając z profilu użytkownika możesz napisać kilka słów o sobie lub dodać własną fotografię (klikając ikonę kłódki możesz wskazać informacje które będą wyświetlane innym użytkownikom).

Zobacz animację

Korzystanie z usług

Dostęp do usług jest możliwy wyłacznie dla zarejestrowanych użytkowników. Zakres usług zalezy dodatkowo od roli jaką pełni uzytkownik w projekcie.

Aby wybrać usługę, należy rozwinąć menu usługi i wskazać odpowiednią podstronę. Dalsze postępowanie zalezy od rodzaju wybranej usługi.

Zabacz animację

Biblioteka Multimedialna Otwartej Szkoły

Wszystkie wytworzone w trakcie realizacji projektu zasoby przeznaczone były dla uczestników projektu (udostępniane wyłącznie zalogowanym użytkownikom). Wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia projektu, większość materiałów została opublikowana w części publicznej jako Biblioteka multimedialna Otwartej Szkoły (dodano nowe menu o nazwie Biblioteka).

Aby zobaczyć jak uruchamiać przygotowane obiekty, obejrzyj przygotowaną animację.

Zobacz animację

Podręcznika