sobota, 04 maja 2024

„Zbudujemy Babci domek mały”

Założeniami naszego projektu była przede wszystkim pomoc starszym osobom, posiadającym niewiele środków do życia, które chciałyby mieć stały kontakt ze swoimi wnukami bądź dziećmi. Zaprojektowany przez nas dom jest przyjazny również dla osób chorych, potrzebujących  pieniędzy na drogie lekarstwa. Tani w utrzymaniu budynek pozwala przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na wszystkie potrzeby życiowe starszych ludzi. Dzięki zainstalowanym systemom nasza Babcia może kontaktować się z nami o każdej porze dnia.Dzięki naszemu projektowi zapewniamy Babci swobodne życie w niemal samoobsługowym domku.

Na twarzy naszej babci wreszcie jawi się uśmiech!

Cele projektu:

Aktywacja uczniów/uczennic, zwiększenie ich zaangażowania w zajęcia pozalekcyjne w ramach Projektu: Odnawialne Źródła Energii.
Przedstawienie uczniom/uczennicom powiązania między zajęciami w szkole a rzeczywistymi aspektami wykorzystania OZE.
Nabycie przez uczestników umiejętności pracy w grupie (podział ról i obowiązków).
Praktyka prowadzenia multimedialnych prezentacji przed nauczycielami/nauczycielkami i innymi uczniami/uczennicami.
Popularyzacja wśród młodzieży i  rodziny wiedzy dotyczącej energii odnawialnej i racjonalnego gospodarowania energią.
Wspieranie zachowań poprawiających efektywne i racjonalne wykorzystanie energii, jako środków sprzyjających ochronie środowiska i budowaniu społeczeństwa świadomego, opartego na wiedzy i działającego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Ta praca została nagrodzona.

Strona z prezentacją projektu: http://domekbabci.jimdo.com/

Zrzut ekranu ze strony WWW

Anna Grzelak