piątek, 19 kwietnia 2024

Zajęcia z uczniami i uczennicami w ramach projektu "Odnawialne źródła energii - pilotażowy projekt przygotowujący wielkopolskie szkoły zawodowe do poszerzenia oferty edukacyjnej o technologie OZE" w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach rozpoczęły się 1 grudnia 2012 roku, a zakończyły 9 marca 2013 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia laboratoryjne prowadzone były z zastosowaniem pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach projektu.

Zajęcia odbywały się systematycznie i realizowały założenia programowe projektu „Odnawialne źródła energii - pilotażowy projekt przygotowujący wielkopolskie szkoły zawodowe do poszerzenia oferty edukacyjnej o technologie OZE". Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, co potwierdzała ich wysoka frekwencja.

Pierwsza część praktyk w ramach projektu odbywała się na terenie szkoły. Za pomocą kamery termowizyjnej uczniowie i uczennice badali punkty utraty ciepła, a projekt „Uciekające ciepło” pozwolił szkole znaleźć się w gronie Laureatów konkursu projektów uczniowskich.

W dniach 11-15.02.2013 w ramach II części praktyk, odbywały się zajęcia praktyczne w Przedsiębiorstwie Komunalnym we Wronkach.

W trakcie praktyk uczniowie i uczennice mieli okazję poznać specyfikę Zakładu, zdobyć umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe.

.

Zespół Szkół Nr 2 we Wronkach to szkoła z 50-letnia tradycją, gdyż historia szkoły   rozpoczyna się 1 września 1962r. Wtedy powstaje Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących przy Fabryce Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego we Wronkach. Szkoła przez wiele lat się zmieniała, ale cały czas pozostała szkołą związaną głównie ze szkolnictwem zawodowym.  Niezwykle ważnym wydarzeniem w historii szkoły było nadanie imienia, co nastąpiło 10 listopada 2006r. Od tego dnia palcówka nosi nazwę: Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.  W lokalnym środowisku stara się kreować wizerunek szkoły jako placówki nowoczesnej i przyjaznej dla uczniów i rodziców, która obserwując zmieniającą się koniunkturę na rynku pracy, rozszerza swoją ofertę o nowe kierunki kształcenia.

Obecna oferta kształcenia obejmuje:
    1) Technikum  4-letnie dla młodzieży, kształcące w takich zawodach jak:

• Technik budownictwa,
    • Technik ekonomista,
    • Technik handlowiec,
    • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;

2) Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla młodzieży kształcąca w takich zawodach jak:  cukiernik, elektromechanik, elektryk, fryzjer, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, murarz, ślusarz, piekarz, rolnik, sprzedawca, stolarz i inne;
    3) Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych, 3-letnie.

Uczniowie szkoły realizują swoje zainteresowania w wielu dziedzinach. Każdy może rozwijać swoje umiejętności: artystyczne, sportowe, humanistyczne, językowe, matematyczne, społeczne  i zawodowe. Biorą czynny udział w projektach unijnych, np.: Orientuj się na sukces, Czas zawodowców.

Posiadają stały, akceptowany przez całą społeczność szkolną kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. Nowoczesna baza szkoły, kompetentna i wykształcona kadra pedagogiczna, koła zainteresowań oraz prężnie działające "EUROKOŁO", wpływają na aktywne uczestnictwo uczniów w życiu szkoły. A wymiana ze szkołą w Berlinie jest jednym z czynników motywujących do nauki języka niemieckiego. Zespół Szkół nr 2 jesteśmy szkołą odnoszącą liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach. Większość absolwentów Zespołu kontynuuje więc naukę na wyższych uczelniach.

O osiągnięciach uczniów i ich nauczycieli możecie przeczytać na stronie internetowej szkoły. Można tam znaleźć również bieżące informacje z życia szkoły. Zapraszamy do jej odwiedzenia: www.zs2-wronki.pl

Kliknij, aby przejść do strony